FESTYN RODZINNY

Dnia 2 czerwca 2007r. z okazji Dnia Dziecka odbył się na terenie szkoły Festyn Rodzinny. Festyn zrealizowany został w ramach działania: Szkoła propagatorem życia kulturalnego i społecznego w środowisku lokalnym ujętego w realizowanym projekcie pn "Szkoła, mój drugi dom". Głównym celem imprezy było rozpropagowanie idei aktywnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego, integracja społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym oraz prezentacja przez uczniów swoich umiejętności artystycznych na Festiwalu Młodych Talentów. Impreza obfitowała w liczne atrakcje tak, iż każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. W ramach festiwalu przeprowadzono pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Marchacz konkurs wokalny w dwóch kategoriach: indywidualnej i grup wokalnych. W rywalizacji indywidualnej w kategorii klas 0-III zwyciężyła Karolina Woźniak z klasy IIIb, w kategorii klas IV-VI najlepszymi zdolnościami wokalnymi wykazała się Dominika Nędza z klasy VI, a w klasach starszych zwycięzcą została Magdalena Babiarska z klasy IIa gimnazjum. Po wysłuchaniu grup wokalnych komisja w składzi: mgr Józef Klimek, mgr Jolanta Ziółkowska, mgr Bożena Próchnicka postanowiła nagrodzić grupę AVOKADO, którą tworzą dziewczyny klasy IIa gimnazjum. Imprezę uświetlił występ zespołu LUZ, przy muzyce którego dzieci zarówno te najmłodsze jak i te najstarsze bardzo dobrze się bawiły. W ramach festynu nauczyciele wychowania fizycznego mgr Barbara Obłończyk i mgr Wiesław Rębiasz zorganizowali dla uczestników także liczne konkursy sportowe i gry zręcznościowe, a na boisku szkolnym odbył się turniej piłki nożnej. W turnieju zmierzyły się ze sobą cztery drużyny: przedstawicieli straży pożarnej z Gródka nad Dunajcem, rodziców,nauczycieli i uczniów klasy III gimnazjum. Po wyrównanej i zaciętej walce statuetka Dyrektora szkoły powędrowała do rąk drużyny nauczycieli. Podczas festynu odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy, który cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem, a chętni mogli sami sprawdzić swoje umiejętności. Dla każdego uczetnika festynu organizatorzy przygotowali ciepły posiłek. Zabawa we wspaniałej atmosferze przy dźwiękach muzyki dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Społecznego trwała, aż do zmroku.