HISTORIA GAZETKI

Gazetka „Podolowieści” ukazuje się od 1997 roku. Początkowo redagowana była przez uczniów szkoły podstawowej, a opiekunami były panie Anna Klimek, Krystyna Schabińska, Jolanta Ziółkowska, następnie pani Beata Hołysz. Od 2003 roku gazetkę tworzyli również uczniowie gimnazjum a bacznie przyglądały się ich pracy panie Bogumiła Turczyńska oraz Beata Hołysz. Do tej pory ukazało się 44 numerów „Podolowieści”. W 2005 r. do redagowania gazetki przyłaczyła się pani Anna Rosiek, a w 2006 r. pani Bożena Próchnicka, ktora zajmuje się także redagowaniem oraz szatą graficzną gazetki.
W bieżącym roku szkolnym opiekunkami gazetki "Podolowieści" zostały Panie: Beata Hołysz, Anna Rosiek, Anna Firlej oraz Iwona Bugajska-Bigos. Redakcję tworzą uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, a wśród nich: Marzena Sadłoń, Adrianna Chochorowska, Klaudia Chochorowska, Natalia Chochorowska, Iwona Mikulska, Sylwia Mikulska, Joanna Wolak, Dominika Nędza. Na łamach kwartalnika prezentowane są:
– aktualności z życia szkoły (uroczystości, akademie, konkursy, zawody sportowe),
– wydarzenia z kronik szkolnych,
– najciekawsze prace uczniowskie (prace literackie, wiersze),
– wiadomości dotyczące Patrona szkoły podstawowej – Jana Pawła II,
– informacje o tradycjach i zwyczajach świątecznych,
– wywiady z nauczycielami szkoły,
– przysłowia polskie,
– symbole i imiona – ich znaczenia,
– wskazówki – jak się uczyć?
– zasady dobrego zachowanie,
– informacje o nałogach – zapobieganiu im,
– krzyżówki, łamigłówki, - humor, oraz wiele innych ciekawostek.

Ponieżej pokazane są niektóre z pierwszych stron naszych gazetek.