WYJAZD DO TEATRU GROTESTKA W KRAKOWIE

W dniu 23 stycznia 2008 roku uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej udali się na spektakl teatralny pt. Amelka, Bóbr i Król na dachu do teatru Groteska w Krakowie. Po przedstawieniu dzieci spotkały się z aktorami, którzy wprowadzili ich w tajniki teatru, szczególnie w problematykę teatru lalek. Uczniowie pod instrukcją aktorów całkiem dobrze radzili sobie z poruszaniem lalkami. Było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie. Po zapoznaniu się z „sekretami sceny” udali się do Pałacu Sztuki przy Placu Szczepańskim, w którym oglądali trzy wystawy. Pierwsza to wystawa tkaniny artystycznej Pani Ewy Krasickiej, następna to wystawa malarstwa i rysunku Adama Macedońskiego. Kolejna wystawa tematycznie poświęcona była ofiarom Katynia. Z Pałacu Sztuki uczniowie udali się na krótki spacer po Rynku Głównym. Bogatsi o nowe doznania i doświadczenia, zadowoleni - uczniowie szczęśliwie wrócili do Podola.