WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 26 września 2007r. uczniowie szkoły podstawowej w ramach działalności koła humanistycznego wzieli udział w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki był Zamek Królewski na Wawelu. Uczestnicy zwiedzili Skarbiec Koronny, gdzie mogli podziwiać ekspozycje klejnotów, średniowiecznych naczyń liturgicznych, miecz koronacyjny królów Polski a także łupy z XVII - wiecznych kampani wojsk polskich. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników wycieczki cieszyła się Zbrojownia, w której uczniowie podziwiali miecze dwuręczne, zbroje, broń drzewcową i zachodnioeuropejską oraz chorągwie krzyżackie spod Grunwaldu. Ostatnim punktem pobytu na Wzgórzu wawelskim była wyprawa do owianej legendą Smoczej Jamy i pamiątkowe zdjęcie przezd rzeźbą smoka.
Następnie przewodnik oprowadził uczestników wycieczki po Krakowie ścieżkami Karola Wojtyły. Szlak papieski obejmuje 25 najważniejszych miejsc związanych z życiem i służbą Jana Pawła II w tym mieście. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niektóre z tablic pamiątkowych, pomników, domów i kamienic, w których mieszkał Karol Wojtyła, uczelni, krakowskich kościołów, które szczególnie sobie upodobał.
Na zakończenie pobytu w Krakowie uczniowie udali się na seans filmowy do kina trójwymiarowego. Dla wszystkich uczestników był to pierwszy kontakt z tego rodzaju środkiem przekazu i wywarł on na dzieciach niesamowite wrażenie, które na długo utkwi w ich pamięci.