KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Od listopada br uczniowie gimnazjum rozpoczeli w szkole naukę tańca towarzyskiego. Zajęcia prowadzi zewnętrzny specjalista ze Studia Tańca Towarzyskiego Zenon Haczek. Miła atmosfera na zajęciach oraz profesjonalizm prowadzącego sprawiają, że kurs cieszy się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem, 64 uczniów w dwóch grupach w każdą środę bawiąc się poznają tajniki tańca i nabywa obycia towarzyskiego. Zajęcia prowadzone będą przez okres czterech miesięcy, aż do zakończenia realizowanego w szkole projektu pod nazwą: "Edukacja, szansą rozwoju na przyszłość". Głównym celem prowadzonych zajęć jest zaliczenie przez uczniów dwóch stopni tańca towarzyskiego, a ponadto rozwijanie wśród gimnazjalistów poczucia rytmu, rozwijanie talentów muzycznych, integracja w grupie, wzrost poczucia własnej wartości oraz zapewnienie młodziezy aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.