WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

Dnia 20 listopada 2007 r. członkowie koła humanistycznego oraz uczniowie szkoły podstawowej o zainteresowaniach historycznych i architektonicznych wzieli udział w wycieczce do Łańcuta, gdzie zwiedzili jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali znakomite wnętrza mieszkalne, a wśród nich Sale: Balową, Jadalną, Kolumnową i Galerię Rzeźby oraz kolekcję pojazdów konnych. Wokół zamku znajduje się park o charakterze angielskim ale ze względu na zimową aurę uczniowie nie mogli w pełni podziwiać uroków tego malowniczego parku.
Kolejnym punktem wycieczki była Huta Szkła w Krośnie. Uczniowie zwiedzili zakład i poznali sposób produkcji wyrobów ze szkła począwszy od szkła użytkowego formowanego mechanicznie po przepiękne formowane tradycyjną metodą ręczną z oryginalnym wzornictwem szkło artystyczne. Pomimo niskiej temperatury i śnieżnej pogody wycieczka na długo utkwi w pamięci jej uczestników.