WARSZTATY JĘZYKOWE

W dniach 12 -21 sierpnia 2007 roku członkowie koła językowego zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum uczestniczyli w warsztatach językowych w Rytrze. Warsztaty odbyły się w ramach projektów europejskich realizowanych w naszej szkole a finansowanych ze środków EFS. Dla wielu uczniów była to szansa spędzenia wakacji poza miejscem zamieszkania wśród kolegów ale przede wszystkim doskonalenia swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznanie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, przygotowanie do dalszej edukacji w tym kierunku. W chwilach wolnych od zajęć uczniowie uczestniczyli także w pieszych wycieczkach po Rytrze, zwiedzali ruiny zamku, brali udział w pieszo – kolejowej wycieczce do Piwnicznej i w spływie Popradem. Przez opiekunów obozu organizowane były imprezy sportowo - integracyjne: wyjścia na basen, rozgrywki piłki nożnej i tenisa stołowego oraz wieczorki, na których uczniowie prezentowali piosenki, kabarety i poezje w języku angielskim. Uczniowie brali udział także w konkursach wiedzowych o Anglii. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.