SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA

Z okazji przypadającej w tym roku 20 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka UNICEF stworzył program „Szkoła z prawami dziecka”, do którego nasz zespół szkół przystąpił. W ramach realizacji programu w szkole w klasach V, VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum przeprowadzone zostaną lekcje, warsztaty o prawach dziecka. Samorząd Uczniowski przeprowadzi konkurs na plakat promujący prawa dziecka. 20 listopada w szkołach w całej Polsce, UNICEF obchodzić będzie DZIEŃ PRAW DZIECKA, którego kulminacją będzie happening „balony do nieba”. Szkoła otrzymała patronat UNICEF na tę akcję. Ponadto uczniowie wezmą udział w konkursie na stworzenie oryginalnego filmu ukazującego prawa dziecka ich oczami.

20-lecie KONWENCJI PRAW DZIECKA