OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI

W dniu 19 lipca 2007r. na terenie naszej szkoły odbył się Otwarty Turniej Siatkówki w ramach realizacji projektu pn "Edukacja, szansą rozwoju na przyszłość" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem imprezy było wdrażanie uczniów do funkcjonowania i czynnego uczestnictwa w społeczeństwie, kształtowanie w nich własnej inicjatywy i odpowiedzialności za podejmowane działanie, porozumiewanie się w różnych sytuacjach, umiejętności negocjowania kompromisu a także utożsamianie się ze szkołą i środowiskiem lokalnym.
W turnieju swój udział zgłosiło osiem drużyn. Zawody rozpoczęły się o godzienie 16.00. Po wylosowaniu grup rozpoczęły się mecze eliminacyjne w grupach. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W eliminacjach grupowych w grupie A na 1 miejscu uklasyfikowała się drużyna Nauczycieli zdobywając 4 punkty (stosunek setów 5:3), 2 miejsce z dorobkiem 4 punktów zajęła drużyna z Rożnowa (stosunek setów 4:4), 2 punkty i 3 miejsce zajęła dryżyna Bartkowa II (stosunek setów 4:4), 4 miejsce z takim samym dorobkiem punktowym zajęła drużyna Podole II (stosunek setów 2:4). w grupie B na 1 miejscu uklasyfikowała się drużyna Podole I zdobywając 6 punktów (stosunek setów 6:1), 2 miejsce z dorobkiem 4 punktów zajęła drużyna Bartkowa I (stosunek setów 5:2), 2 punkty i 3 miejsce zajęła dryżyna oazy z Kielc (stosunek setów 2:5), 4 miejsce zajęła drużyna Gródek Strażacy (stosunek setów 1:6).
Po krótkiej przerwie na poczęstunek przygotowanej przez organizatorów rozegrano mecze półfinałowe. Drużyna Podole I pokonała w setach 2:0 drużynę z Rożnowa, drużyna Nauczycieli przegrała z drużyną Bartkowa I 1:2. W rozgrywkach o miejsce 3 walczyły drużyny: Nauczycieli i Rożnowa, mecz zakończył się zwycięstwem Nauczycieli 2:0. W finale zagrały drużyny Podole I i Bartkowa I, było to emocjonujące 3 setowe spotkanie, w którym zwyciężyło Podole I 2:1.
Sędziami w rozgrywanych meczach byli pan Janusz Ziółkowski i pan Jan Odelga. Puchar zwyciężcom turnieju oraz nagrody rzeczowe w postaci medali, piłek i koszulek drużynom, której zajęły pierwsze trzy miejsca wręczyła pani Renata Babiarska, gminny kordynator projektu pn "Moja Ojczyzna, tam gdzie moja szkoła".