WARSZTATY PRZYRODNICZE

Dnia 18 czerwca 2007 r. 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez pracowników „Popradzkiego Parku Krajobrazowego” oraz Stowarzyszenia „Greeenworks”. Zajęcia miały na celu przybliżyć uczniom środowisko wodne i żyjące w nim organizmy oraz ekosystem leśny. Na podstawie prowadzonych obserwacji uczniowie badali czystość rzeki wg podanego klucza oraz szukali okazów, które mogłyby być uznane za pomniki przyrody. Dokonywali ich opisu i wypełniali wniosek zabezpieczający obiektach przyrody. Podczas ćwiczeń uczniowie mieli okazję obcować z naturą, odkrywać jej tajemnice oraz poznawać ciekawe organizmy. Sfinansowanie przez EFS zajęcia warsztatowe zainteresowały uczniów, umożliwiły im poznanie tajników przyrody w środowisku naturalnym oraz zainspirowały do jej pogłębiania.